Londravizyon

Ümit Boyner Tüsiad başkanı


Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği TÜSİAD başkanlığına Ümit Boyner seçildi. TÜSİAD 40. Genel Kurulu'nda yapılan oylamada işkadını Ümit Boyner, TÜSİAD'ın yeni başkanlığına seçildi. Boyner, bu görevi Arzuhan Doğan Yalçındağ'dan devralacak.

TÜSİAD 40. Genel Kurul'unda yapılan ve 200 kişinin katıldığı oylamada Ümit Boyner ve aşağıdaki isimler, 2 geçersiz oya karşılık 198 oyla TÜSİAD Yönetim Kurulu'na seçildi. TÜSİAD Yönetim Kurulu'na seçilen yeni üyelerin isimleri şöyle: Ümit Boyner, Lucien Arkas, Mehmet Ali Aydınlar, Cansen Başaran Symes, Tayfun Bayazıt, Haluk Dinçer, Erman Ilıcak, Ali Kibar, Volkan Vural ve Muharrem Yılmaz.

 

TÜSİAD Yönetim Kurulu ise, seçimin ardından yaptığı ilk toplantıda Ümit Boyner'i başkanlığa, Haluk Dinçer ve Tayfun Bayazıt'ı ise başkan yardımcılıkları görevine seçti. Boyner TÜSİAD Ynetim Kurulu Başkanı seçilmesinin ardından yaptığı konuşmada, TÜSİAD'ın "bağımsız bir sivil toplum örgütü" olduğunu iddia etti. Boyner, "TÜSİAD, Türkiye'nin en önemli baskı grubudur," şeklinde konuştu.  

İlgili Makaleler

Yorumlar