Londravizyon

Google'dan Facebook ve Twitter'a rakip


Google, Facebook ve Twitter'a bir rakip yarattı. Google, Google Buzz ile kendi sosyal arkadaşlık ağını kurdu. Böylece, internet dünyasına dev bir sosyal arkadaşlık ağı daha geldi.

Facebook ve Twitter'ın popularitesi ve gittikçe artan kullanımı, Google'u harekete geçirdi. Google Buzz hayata geçirildi. GMail'i olanlar Google Buzz'a otomatikman üye olmuş olacaklar. Google, Google Buzz'ın yakın zamanda GMail e-posta adresleri içinde bir seçenek olarak gözükeceğini açıkladı.

 

GMail'den doğrudan bağlanılabilecek olan Buzz ile kullanıcılar, statü yenilemeleri yapabilecek, içerik, fotoğraf ve video paylaşabilecekler. Adreslerdeki arkadaşlarınızın yaptıkları güncelleme ve yazıları görebilecekler. Yani Facebook'ta mevcut tüm kullanım seçenekleri Google Buzz'da da yer alacak. Ayrıca, Twitter, YouTube, Flickr ve Picassa gibi sitelerden içerik paylaşımı mümkün olacak. Buzz, cep telefonlarında da kullanılabilecek. Google, Buzz ile tüm dünyada yaklaşık 170 milyon GMail kullanıcısının halihazırda yarattığı piyasadan yararlanacak, Facebook ve Twitter'dan kullanıcıları cezbetmeye çalışacak.  

İlgili Makaleler

Yorumlar