Londravizyon

Microsoft'tan cepler için Windows Phone 7


Microsoft, Windows 7'den sonra şimdi de akıllı cep telefonlar için 'Windows Phone 7'yi çıkardı. Böylece, Windows'un cep telefonları için işletim sistemi yenilenmiş oldu. Windows daha önce Windows Mobile 6.5 kullanıyordu.

Windows Phone 7, çevrimiçi yeniden dizayn edilmiş haliyle, cep telefonları için ayrıca "Microsoft Xbox Live" oyunları ile "Zune" müzik servisini de bünyesinde barındırıyor. Bu haliyle de bir önceki Windows mobil cep telefonu işletim sistemine göre birçok yenilikler getiriyor.

 

Barcelona'daki "Mobile Worl Congress" de tanıtılan Windows Phone 7 cep telefonu işletim sistemi, Windows Mobile 6.5'un yerine gelmiş olurken, cep telefonlarında kullanılan Symbian, Rim, ve Apple iPhone OS'den sonra dördüncü piyasa payına sahip olacak. Windows Phone 7 akıllı cep telefonu işletim sistemi, resimler, office, müzik, oyunlar ve adres listesi gibi birçok değişik bölüme sahip olacak ve soyal arkadaşlık siteleri de dahil, isteyen, istediği bölümü telefonunun ekranında ön plana çıkartabilecek. Windows Phone 7'li telefonların piyasaya çıkması birkaç ay alacak.  

İlgili Makaleler

Yorumlar