Londravizyon

İngiltere'nin en ünlü mağazası Harrods satıldı


İngiltere'nin en ünlü mağazası ve turistlerin uğrak yeri "Harrods" satıldı. İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan ve dünyaca ünlü Harrods mağazaları yaklaşık 1,5 milyar sterline (pound) el değiştirdi.

Londra'ya gelen, gerek hali vakti yerinde alışverişçi turistlerin, gerekse sadece görmüş olmak için diğer her türlü turistin uğrak yeri Harrods mağazaları, Londra'nın en prestijli alışveriş mağazaları arasında belki de ilk sırayı alıyor. "Department store" olarak bilinen çok katlı mağaza türünün Londra'daki en lüksü olan Harrods'ın sahipliğini ülkenin tartışmalı şahsiyeti Mısır asıllı işadamı Muhammed El-Fayed yapıyordu.

 

Oğlu, Prenses Diana ile birlikte Paris'teki trafik kazasında ölen ve Kraliyet ailesi ile sık sık mahkemelik
 olan El-Fayed, Harrods mağazalarının yanısıra, aynı zamanda bu sezon UEFA Avrupa Ligi finalisti Fulham futbol kulübünün de sahibi bulunuyor. El Fayed'in Harrods mağazalarını bir Katar konsorsiyumu olan "Qatar Holdings"e 1,5 milyar sterline (yaklaşık 2,3 milyar dolar) sattığı bildirildi. El-Fayed, Harrods'u 1985'te 615 milyon sterline almıştı. Haber, İngiliz medyasında ilk sıralarda yer aldı.  

İlgili Makaleler

Yorumlar