Londravizyon

2010 LYS Edebiyat ve Coğrafya soru ve cevap anahtarı


2010 Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) beşinci aşama sınavları yapıldı. Yaklaşık 635 bin öğrenci Türk Dili ve Edebiyatı ve Coğrafya testlerinde ter döktü. Öğrenciler, 81 il ve Lefkoşa'da toplam 30 binden fazla salonda sınava girerken, aile ve yakınları da dışarıda endişeli bir bekleyiş içine girdi.

2010 LYS Türk Dili ve Edebiyatı ve Coğrafya sınav soru ve cevap anahtarları için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız. Sözkonusu LYS sınavlarının soru ve cevap anahtarı TSİ 15:00'den itibaren açıklanacak. Ancak o saate kadar aşağıda LYS sınavlarının nasıl geçtiği konusunda düzenlediğimiz ankete katılaraka, diğer adayların görüşlerini de öğrenebilirsiniz.

 

2010 LYS için şu ana kadar Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Yabancı Dil sınavları yapıldı. 2010 LYS-2 sınavlarında ise 27 Haziran Pazar günü de Fizik, Kimya ve Biyoloji testleri yer alacak. Tüm bu LYS 2010 sınavlarından sonra ise sonuçlar için heyecanlı bir bekleyiş başlayacak. Ancak, adaylara sınavlardan sonra sonuçlar açıklanıncaya kadar iyi bir dinlenme tavsiye ediliyor.  

İlgili Makaleler

Yorumlar