Londravizyon

Facebook ve Google arasındaki savaş hızlandı


Facebook ile Google arasındaki rekabet savaşının hızlandığını gösteren yeni bir gelişme, internetin bu iki dev firmasının çok yönlü bir mücadeleye açık adımlarla ilerlediğini gösteriyor. Facebook-Google rekabetinde en son adımı Google atarak, Facebook'u dışlama yolunda önemli bir karar aldı.

Google, aldığı yeni bir kararla Google Android platformlu cep telefonlarında Facebook uygulamasını sınırladı. Buna göre, Google'un cep telefonlarına ilişkin yaptığı yeni bir güncellemenin indirilmesi halinde, bu telefonlardaki Facebook hesaplarındaki arkadaşlar listesi gözükmüyor.

 

Facebook ile Google arasındaki data savaşında yeni bir adım olan bu kararın gerekçesi olarak Google, data paylaşma kurallarından bundan böyle Facebook'u dışlamamayı gösterdi. Google, kararı, Facebook'un Google telefonlarına bu kontakt listesinin transferine izin vermemesi nedeniyle alındığını vurguladı. Google'un şu anda sadece "Nexus S" ve "Nexus One" cep telefonlarındaki Android uygulamasının "Gingerbread" versiyonunu kullananlarda oluşan bu Facebook arkadaşlar listesinin yok olması, ileride diğer Android telefonlarına da yaygınlaştırılacak.  

İlgili Makaleler

Yorumlar