Londravizyon

Steve Jobs ve iPad 2 ortaya çıktı


Apple firması, ağır hasta olduğu iddialarına yanıt verircesine patronu Steve Jobs ile iPad 2'yi dünyaya tanıttı. Apple'in yeni tablet bilgisayarı iPad 2, ilk versiyonu iPad'a göre daha hafif ve oldukça ince özellikleriyle dikkat çekiyor.

Apple'ın dünyada dokuz ayda 15 milyon adet satıldığını söylediği iPad'ın yeni versiyonu, ABD'nin San Francisco kentinde düzenlenen bir basın toplantısı ile Apple'ın şu an izinde bulunan CEO'su Steve Jobs tarafından tanıtıldı. Yeni iPad2 çift taraflı kameraya dahip olması, HDMI bağlantısının bulunması dolayısıyla daha büyük ekranlara bağlanabilecek olması, daha hızlı grafik ve çift çekirdek (dual-core) özellikleriyle dikkat çekiyor. 10 saat batarya ömrü olacak iPad 2, ayrıca, açılıp kapandığında tablet bilgisayarı uyku moduna sokacak bir kılıfla da satılabilecek.

 

Yeni iPad 2, iki taraflı kamera özelliği sayesinde hem video, hem de fotoğraf çekme kapasitesine sahip olacak. Ayrıca iMovie gibi video edit programları yüklenebilecek. Jobs tarafından tanıtılan iPad 2, ilk versiyonundan 5mm daha ince ve 90 gram daha hafif. 11 Mart tarihinde ABD'de satışa çıkacak iPad 2, 25 Mart tarihinde de 26 ülkede daha piyasaya sürülecek. iPad 2'nin 16, 32 ve 64 GB'lik modelleri ilk iPad'ler gibi 499 dolar fiyattan başlayacak.  

İlgili Makaleler

Yorumlar