Londravizyon

İşte Firefox 4


İnternet dünyasında tarayıcı savaşı hızlandı. Microsoft'un Internet Explorer 9'u (IE9) yayınlamasının kısa bir süre ardından Mozilla Firefox 4'ü piyasaya sürdü. İnternette IE9, Mozilla Firefox, Google Chrome ve Apple (Mac OS X) Safari arasındaki tarayıcı rekabeti had safhaya ulaştı.

Firefox 4'ü piyasaya sürülmesinin ardından geçen 24 saatte 5 milyondan fazla kişi indirirken, son iki günde indirim sayısı 14 milyona yaklaştı. Sözkonusu rakamlar IE9'un ilk 24 saatteki indirimini sayısını geçmekle birlikte, Firefox'un bundan önceki sürümü (Firefox 3) sayısının altında kaldı. Ancak, bunun daha önce yapılan beta indirimlerle ilgisi olabileceği kaydediliyor.

 

İnternet dünyasında tarayıcı hakimiyeti açısından Microsoft Internet Explorer hala piyasanın yüzde 60'ını elinde bulunduruyor. Mozilla tarafından piyasaya sürülen Firefox ise yüzde 21 dolayında bir paya sahip. Google Chrome yüzde 10 ile üçüncü sırada geliyor. Siz de Firefox 4'ü indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız ve karşınıza çıkacak sayfadan Türkçe (Turkish) seçeneğinin karşısındaki "download" kısmına tıklayınız. Seçiminizi Windows, Mac OS X ya da Linux'dan hangisi kullandığınıza göre yapınız.  

İlgili Makaleler

Yorumlar