Londravizyon

Doktor Banu Gülcan Öksüz gözyaşları ile uğurlandı


Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde Çocuk Hastalıkları Uzmanı olarak görev yaparken yakalandığı hastalık sonucu dün sabah tedavi gördüğü Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybeden evli ve bir çocuk annesi 41 yaşındaki Banu Gülcan Öksüz'ün cenazesi görev yaptığı hastane önüne getirildi.

Samsun´da yakalandığı hastalık sonucu hayatını kaybeden Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi´nde Çocuk Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan Doktor Banu Gülcan Öksüz, son yolculuğuna beyaz önlüğü ile uğurlandı.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olan 41 yaşındaki Dr. Banu Gülcan Öksüz evli ve 1 çocuk annesiydi. Törende Samsun'daki tüm sağlık camiası yer aldı. Meslektaşları ve mesai arkadaşları Öksüz'ün tabutu başında dakikalarca gözyaşı döktü. "Beni bırakıp gitme kızım" diyen anne göz yaşlarını tutamadı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2000 yılında mezun olan Banu Gülcan Öksüz uzmanlığını İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tamamlamıştı. Uzun yıllar boyunca da bu hastalıkla mücadele etti. Mümkün olduğu kadar hayata tutunmaya çalıştı ancak bu hastalık pençesine düşürdüğü zaman maalesef kurtuluş çok zor. Dolayısıyla sağlıklı olduğu dönemlerde oldu ama bu durum her gün biraz daha kötüye gitti. Bu sürecin ardından ise onu kaybettik. O hastalığının en kötü olduğu dönemlerde bile yüzü gülen bir kişiydi.

Banu Gülcan Öksüz'ün cenazesi Salı günü İzmir'in Bornova ilçesinde, Üç Kuyular Yumurtacı Ahmet Akdeniz Camindeki ikindi namazı sonrasında aile kabristanlığında toprağa verilecek.

İlgili Makaleler

Yorumlar