Londravizyon

Mars Galaxy'nin Teaser bars, Counters ve Minstrels ürünlerinde ölümcül salmonella bakterisi bulundu


Çikolata devi Mars İngiltere ve İrlanda'da bazı çikolataları geri çağırıyor!

ABD'li ünlü çikolata üreticisi olan Mars'ın ürünlerinde, ölümcül salmonella bakterisi çıktı. Geri çağrılan ürünleri alan kişilere de Mars'tan yemeyin uyarısı yapıldı. Bunun yanı sıra şirket, "Tüketiciler, ürünleri muhafaza etmeli ve tüketici memnuniyeti ekibiyle iletişime geçmeli" açıklamasında bulundu.

İngiliz medyasında yer alan habere göre çikolata devi Mars, bazı ürünlerini ölümcül salmonella bakterisi bulunma ihtimaline karşı geri çağırma kararı aldı.

Söz konusu ürünlerin son kullanma tarihlerinin, 9 Mayıs 2018 ya da 18 Mayıs 2018 olduğunu belirten Mars sözcüsü, bu ürünlerin "yalnızca az bir miktarının" İngiltere ve İrlanda'da dağıtıldığını aktardı.

Mars, 2016 yılında bir tüketicinin Snickers içerisinde kırmızı bir plastik parçası bulmasının ardından 55 ülkede Snickersları toplatmıştı. Bu ürünlerden hiçbirisinin Türkiye'de dağıtımı veya satışı yoktur. Salmonella bakterisi, gıdalarda yüksek oranda bulunduklarında hastalık yapabilir, zehirlenmeye yol açabilir. Hastalığın belirtileri, ileri seviyede ishal, ateş, titreme, abdominal rahatsızlık ve kusmadır.

İlgili Makaleler

Yorumlar