Londravizyon

Kulağına sinek giren öğretmen doktoru suçladı: Daha ileriye itti!


Öğretmen Sedat Bayiskit, kulağına giren sineği çıkartmak için gittiği hastanede, yanlış tedavi sonucu başına gelmeyen kalmadı! "Sivas Numune Hastanesi aciline geldikten sonra Doktor S.Ö" ye durumu anlattığını, önce cımbızı eline aldığını ve sineği görüp onu bir türlü alamayınca öldürmesi gerektiğini söylediğini ifade etti.

Sivas'ta öğretmenlik yapan 29 yaşındaki Sedat Bayiskit, kulağına sinek kaçınca acil servise gitti. Kulak zarımın delik olduğunu söylememe rağmen benden izin almadan kulağıma alkol döktü. Burada ki Doktor S.Ö'ye durumu anlattım.

Yaşadıklarını anlatan öğretmen, kulağına alkol boşaltılmasından sonra bir anda baş dönmesi yaşadığını belirtti. Müthiş bir kusma oluyor. Kulağındaki sineğin bu sırada daha da ileriye gittiğini belirten Bayiskit, sonradan sinek alınsa da baş dönmeleriyle yaşamak zorunda kalmış. Ameliyatla kulağımdaki sinek çıkartılıyor. Ancak o günden bu yana baş dönmesi hiç düzelmedi.

29 yaşındaki Sivaslı öğretmenin kulağına yapılan müdahale sonrasında 120 desibelin altındaki sesleri duyamadığı ayrıyeten de baş dönmesi ve denge kaybı gibi başka sağlık sorunları da yaşadığı belirlendi. Bayiskit şu an 120 desibelin altındaki sesleri duymuyor ve yüzde 41 engelli raporu verilmiş durumda. "Yüzde 41 engelli raporu verildi" dedi.

Bayiskit, savcılığa suç duyurusunda bulunmasına rağmen valilik onayı olmadığı için soruşturma dahi açılmadığını belirterek, "Benim sağlığım bozuldu". Bunun hesabı sorulsun. İhmal varsa tespit edilip cezası verilsin. Eğer bu ülkede adalet varsa ben bunun yerine getirilmesini istiyorum. Şikayetime rağmen soruşturma bile açılmadı. Ben onlardan hiçbir şey istemiyorum.

Öğretmen ise en ufak bir şey istemediğini, sadece sağlığının eski haline gelmesi için çabaladığını dile getirdi. "Versinler bende ne istiyorlarsa vereyim" diye konuştu.

Bayiskit'in ağabeyi de kardeşinin iddialarını doğrulayarak yürüyerek girdikleri hastanede kardeşinin bilincini kaybedecek pozisyona getirildiğini söyledi. Sivas Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'de iddialara cevap vermedi.

İlgili Makaleler

Yorumlar