Londravizyon

Abd'li Kongre Üyesine Silahlı Saldırı


ABD'li senatörlerin beyzbol oynadığı sahada silahlı saldırı gerçekleştiği ve ABD'nin Washington kentinde düzenlenen silahlı saldırıda ABD'li Senatör Steve Scalise'in yaralandığı bildirildi. Scalise'in hayati tehlikesi bulunmadığı belirtiliyor.

Olay yerinde olan bir Kongre üyesi, Cumhuriyetçi Rand Paul ise, CNN kanalına yaptığı açıklamada, "Saldırgandan 50-60 civarında silah sesi duyduk".

1965 doğumlu Scalise, ABD Temsilciler Meclisi üyesi.

Açıklama yapan Cumhuriyetçi Senatör Mike Lee, Scalise'in kalçasından vurulduğunu ve durumunun iyiye gideceğini duyurdu. ABD Başkanı Donald Trump, saldırıyla ilgili gelişmeleri yakından takip ettiklerini ifade ederek, "Bu felaket nedeniyle oldukça üzgünüz".

Amerikan medyasında saldırganın gözaltında olduğu bildirilirken, Brown bu bilgiyle ilgili henüz bir değerlendirme yapmayacağını söyledi. Olay yerindeki görgü tanıkları, saldırganın beyzbol sahasına girmeden önce sahadakilerin Cumhuriyetçi mi yoksa Demokrat mı olduğunu sorduğunu söyledi. Flake, saldırganın 10 dakika boyunca ateş ettiğini söyledi.

ABD'nin Virginia eyaletinde Kongre üyelerine silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda, ABD Kongre Üyesi Steve Scalise hedef alınırken 5 üye de yaralandı. Olayda kongre üyesi Steve Scalise silahla vuruldu. "Düşüncelerimiz ve dualarımız onunla" ifadesini kullandı.

Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer yaptığı açıklamada, "Hem Başkan hem de Başkan Yardımcısı Virginia'daki gelişmelerden haberdar".

İlgili Makaleler

Yorumlar