Londravizyon

Instagram Arşiv Özelliği Duyuruldu!


Kullanıcılar, Instagram profillerinde paylaştığı fotoğrafları silmeden profillerinde gizleyebiliyor. Kullanıcılar bundan sonra istediği gönderiyi arşivleyebilecek.

Instagram'ın sunduğu arşiv özelliği kullanıcıların Instagram profillerinden silmek istemedikleri ancak Instagram profillerinde görünmelerini istemedikleri fotoğrafları ve videoları gizlemelerine imkan sağlıyor.

Çektiğiniz fotoğrafların sağ üst tarafında bulunan "arşivle" butonunu seçerek dosyaya eklediğiniz tüm fotoğraflara, içeriklere kolaylıkla ulaşmanız mümkün. Arşiv kısmındaki fotoğraflar sadece profilin sahibine açık olacak ve buraya konulan fotoğraflar istenildiği takdirde tekrar profil kısmında ilk eklendiği tarih ve saat aralığında yayınlanacak. Arşivlediğiniz fotoğraflar, Instagram tarafından saklanıyor ve herkes tarafından görülmesi engelleniyor.

Kullanıcıların bu özelliği kullanmaları için uygulama mağazalarından en güncel Instagram uygulamasına sahip olmaları gerekiyor. Bu fotoğraflar, kronolojik sıra içinde gösterime devam ediyor.

İlgili Makaleler

Yorumlar