Londravizyon

Sezen Aksu'dan flaş açıklama: Tıbben ölümcül süreç başladı!


Akdeniz Üniversitesi'nin mezuniyet töreninde açlık grevindeki Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya destek vermek için pankart açan beş öğrenci gözaltına alındı.

Bir grup iletişim fakültesi gazetecilik bölümü mezunu da açlık grevinin 76'ncı gününde 'DHKP-C terör örgütü üyeliği' suçlamasıyla tutuklanan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'ya 'özgürlük' istedikleri bir pankart açtı. Gülmen ve Özakça'nın açlık grevinde kritik eşik geçildi, bu cuma 100. güne giriliyor.

Müzisyen Sezen Aksu, açlık grevinin 100. günü öncesi instagram hesabından 'yönetim kademesinde görevlendirilmiş tüm vicdan sahiplerine' başlığıyla bir mesaj yayımladı. Yani tıbben ölümcül sürecin başlangıcı. Gülmen'in B1 vitamini sıkıntısı çektiğini ve görüştüğü tarihte kendisine B1 vitamini verilmediğini kaydeden avukat, bu nedenle unutkanlığının arttığını ifade etti.

Semih Özakça'nın şu an için görüşe yürüyerek geldiğini ifade eden Gökoğlu, Gülmen kadar olmasa da Özakça'nın da kilo kaybının devam ettiğine dikkat çekti.

Taleplerinin çok basit olduğunu belirten Gökoğlu, Gülmen ve Özakça'nın her an kalp yetmezliği yaşayabileceğini, bir an önce taleplerinin kabul edilmesi gerektiğini vurguladı. Özakça'nın B1 vitamini sorununu çözdüklerini belirten avukatları, ikisinin de durumunun kritik olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Yorumlar