Londravizyon

TBMM Koruma Daire Başkanlığı Şube Müdürü'nün gözaltına alınması


İstanbul'da bazı ilçelerde 20'den fazla adrese yönelik eş zamanlı operasyonda aralarında avukatların da olduğu şüpheliler gözaltına alındı.

Terörle Mücadele, Organize Suçlar ve Asayiş Şube'nin çalışmasında FETÖ şüphelileri evlerinden alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildiler.

Emniyet Genel Müdürlüğü TBMM Koruma Daire Başkanlığı İstanbul Şube Müdürü M.Ö'nün, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltına alındığı bildirildi.

Kayseri merkezli 4 ilde de Gülen Hareketi soruşturması kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen 14 şüphelinin yakalanması için operasyon başlatıldı.

Aralarında avukatların da olduğu öğrenilen zanlılar Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü yerleşkesine götürüldü.

Alınan bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ soruşturması kapsamında, Emniyet Genel Müdürlüğü TBMM Koruma Daire Başkanlığı İstanbul Şube Müdürü M.Ö'yü gözaltına aldı.

İlgili Makaleler

Yorumlar