Londravizyon

Demirören: "Arda'yı kazanmaya çalışırım"


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, TRT Spor'da katıldığı bir televizyon programında gündem değerlendirmesinde bulundu. Hocamız aynı fikirde olduğunu beyan ederek, futbolcunun uyanmasını bekledi. Arda, Fatih Terim'le görüşme yaptıktan sonra beni aradı. Bu konuşma aramızda. Araması bile önemli.

Arda Turan'ın Milli Takım'da yaşadığı krizin ardından Barcelona'da da istenmediği ve takımdan ayrılacağı yönünde iddialar gündeme gelmişti. Bir dünya markası. Ancak bir dünya markasının vücudu el vermediği sürece milli takımı bırakması doğru değil.

Arda Turan'ı da aradım, kendisine konuşmak istediğimi belirttim. Arda "Pişman değilim" dese de yaptığı hatadır. "Biz hep onları kazanmaya çalışmalıyız." diyerek Arda'yı tekrar Milli Takım'a kazandırmak için çaba sarf edeceğini açıkladı. Demirören, "Milli Takım'ı bırakmak diye bir lüks yok" dedi. Kişisel olarak bize kızgın olanlar, çıkarları için olayı büyüttüler. Özür dilemek erdemdir, en büyük adamlıktır. Arda'ya verilen metinde buna yer verilmişti.

Referandumdaki olaydan dolayı Arda'ya bir vurulacakken üç vurulmaya çalışıldı. Bilal Meşe'ye rica ettim.

Milliyet yazarı, "Sabah erkenden gazete patronum sayın Yıldırım Demirören aradı ve sakin olmamı söyledi". O gün basın toplantıdan çıkmasa Arda yazılı metni okuyacakmış.

Primle ilgili tartışmalar her yerde yaşanabilir. Yazılanlar, hakaretler, medyadaki şeyler beni başka türlü etkiler, gencecik çocukları başka türlü etkiler. Primleri, Fatih Terim'in sözleşmesini TFF'de çalışan birileri sızdırmıştır. Bu kişileri bulabilmem imkansız. Bizim örfümüz adetimiz böyle.

Medyaya şunu söylüyorum: Prim tartışmasını Euro 2016'dan sonra yapsaydınız. Ben 3 binden 35 bin kişiye yükselttim ortalamayı. Süper Lig'deki seyirci ortalamasını yükseltmek bizim işimiz değil, kulüplerin işi. "Rekor olabilir. Bu işlerin bitmesi lazım.Yarın haberlerde çıkar, Eskişehir-Göztepe maçında o meşaleleri sokan emniyet mensubu da var!" Hakemlerin bu sezonki performansından çok memnunum.

Euro 2024'ü düzenleme hakkını alırsak Türkiye'nin şampiyon olacağına inanıyorum. 2019'a kadar buradayız, seçim var. Memnun değillerse, ona göre karar verilir. Arda da, Fatih Terim de bir dünya markası.

İlgili Makaleler

Yorumlar