Londravizyon

Facebook yorumlara GIF özelliği


Yazı yazmak zor geldiğinde duygularımızı kolayca ifade etmemize yarayan GIF fonksiyonun şimdi de yorumlara eklenmesiyle kullanımın çok daha fazla artması bekleniyor. Paylaşımlara yapılan yorumlar sekmesine sık sık yenilik getiren platform, emoji ile yorum bırakma seçeneğinden sonra, bu kez de yorumlara GIF desteği getirerek, bir ilke imza attı. Kullanıcılar sosyal ağın geniş GIF katalogu üzerinden arama yaparak sevdikleri veya konuşulanlara uygun olduğunu düşündükleri bir animasyonla yorumlarını zenginleştirebilecek.

Facebook, GIF'in 30. yılında bazı istatistikleri de bizlerle paylaştı.

Facebook kullanıcıları bir süredir profillerinden GIF kullanabiliyor ancak yorumlara da GIF ekleme özelliği 15 Haziran'dan itibaren web ile Android ve iOS mobil cihazlarda geçerli olacak.

Facebook'tan GIF hamlesi

Facebook buna ek olarak geçen yıl Facebook Messenger uygulamasından geçtiğimiz sene 13 milyar GIF gönderildiğini de belirtti.

Yorumlar kısmına yeni eklenen GIF düğmesi, kullanıcıların GIFY ve Tenor gibi farklı servislerden gelen GIF önerilerini doğrudan yorum kutusuna eklemelerini sağlıyor. Demek oluyor ki, GIF işi tutuyor. GIF gönderiminde en yoğun gün ise, 1 Ocak olmuş ve gönderilen GIF sayısı 400 milyonu aşmış.

İlgili Makaleler

Yorumlar