Londravizyon

Fenerbahçe'nin yeni transferi Valbuena: "Buraya güneşlenmeye gelmedim"


Fenerbahçe'nin Olimpik Lyon'dan renklerine bağladığı Mathieu Valbuena, sarı-lacivertlilerle anlaşmasının ardından ülkesine geri döndü ve İstanbul'da yaşadıklarını anlattı. "İstanbul'a geleli henüz iki gün oldu fakat bana verilen değerin şimdiden farkına vardım." dedi. "Heyecan verici bir mücadele beni bekliyor" dedi. Bu durum, beklentilerin de büyük olduğunu gösteriyor. Bunu da hissedebiliyorum. 27 Haziran'da antrenmanlar başlayacak. Bu tarihle birlikte heyecan verici bir mücadele beni bekliyor.

"Dinamo Moskova'da bana karşı böyle bir önyargı yoktu, Fenerbahçe'de de olmayacağını düşünüyorum". Kendisini Aykut Kocaman'ın istediğinin altını çizen yıldız fubolcu şöyle konuştu: "Kulübün sportif direktörübeni aradı ve Aykut Kocaman'ın beni kadrodagörmek istediğini söyledi. 2012 yılında Marsilya'da oynarken, Fenerbahçe'ye karşı Avrupa Ligi'nde oynamıştık ve takımın başında o vardı." dedi. Bir antrenörün sizi bu kadar ısrarlı bir şekilde transfer etmek istemesi çok önemli. Menajerim Jean-Pierre Bernes ile yaptığım değerlendirme sonucunda teklifi kabul ettim. 33 yaşında Türkiye'ye transfer olmasının emeklilik anlamına gelip gelmediği sorusunu yanıtlayan Fransız yıldız, "Şaka mı yapıyorsun?". Harika bir atmosferi var.

"Lyon'da bireysel anlamda başarılı bir sezon geçirdim". Sayısız kupayla dolu devasa bir müze var. Simon Kjaer, Robin van Persie, Van der Wiel gibi önemli oyunculara sahipler. "Hiçbir zaman bu tarzda bir oyuncu olmadım" ifadesini kullandı.

Gelecek sezon öncelikli hedeflerinin lig şampiyonluğu olduğunu belirten Valbuena, Fenerbahçe'de sergileyeceği performansla önümüzdeki yıl Rusya'nın ev sahipliğinde düzenlenecek Dünya Kupası'nda Fransa kadrosunda yer almak istediğini sözlerine ekledi.

Lyon'daki misyonunu doldurduğunu dile getiren Valbuena, "Buradan ayrılmanın zamanı gelmişti" derken, "Bir an gelir ve gitmeniz gerektiğini anlarsınız. Futbolu kazanmak için oynarım". Lyon " a gelirken birçok insan bana şüpheyle yaklaşmıştı, ancak performansımla herkesi ikna ettim ve alkışlar eşliğinde ayrıldım" açıklamasını yaptı. "Yeni bir meydan okumaya ihtiyacım var" Lyon günlerinde iyi oynamasına karşın hep eleştirildiğini söyleyen Valbuena, "Goller atsam da her zaman yüksek maaşım ve yaşımla gündeme geldim. Hiç kimse performansımı objektif olarak değerlendirmedi".

İlgili Makaleler

Yorumlar