Londravizyon

Jandarmanın 178'inci kuruluş yıl dönümü kutlanıyor


Jandarma Teşkilatı'nın 178. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle İl Jandarma Komutanı Necmi İnce, Jandarma Albay Metin Çelebi, Jandarma Albay Sadık Gülecen, Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Erdoğan Canpolat, Jandarma Astsubay Çavuş Mehtap Hergül, Uzman Jandarma V. Kad. Çvş.

Aydın'daki Jandarma Teşkilatının 178. kuruluş yıl dönümü kutlamaları bu sabah Aydın Valiliği önünde bulunan Atatürk Anıtına askeri erkanın çelenk koymasıyla devam etti.

Etkinlik kapsamında düzenlenen yarışlarda dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi.

Vali Çiçek, yaptığı konuşmada, kentteki huzur ve güven ortamının sağlanmasında jandarma ekiplerinin önemli çalışmalar yaptığını söyledi.

Türkiye'nin güvenliği, asayişin sağlanması ve halkın huzuru için, halkla iç içe görev yapan Jandarma Teşkilatı'nın iyi eğitimli personeli, donanımı, disiplini, vatan sevgisi ve kabiliyetiyle gurur verici çalışmalara imza atmıştır. Jandarmanın verdiği hizmetlerde vatandaşlarımızın memnuniyetini gözlemlemekteyim. "Kuruluş yıl dönümü'nü kutluyor, bu vesile ile görevleri başında hayatını kaybeden kahraman şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyor, Jandarma Teşkilatı'na görevlerinde başarılar diliyorum." dedi. Akabinde saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu. Ardından jandarma tarihinin geçmişi anlatıldı. "Bu hassasiyetin bilincinde olan Jandarma Genel Komutanlığımız, milli, kültürel ve ahlaki değerlere sahip, cumhuriyetimizin temel niteliklerine bağlı, vatanını, milletini ve bayrağını seven, milletinin emrinde ve vazifesini her şeyin üzerinde tutan personeliyle bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ülkesinin bekası ve milletinin huzuru için kendisine tevdi edilecek her türlü görevi başarma kararlılığı içerisinde olacaktır".

Programda protokol üyeleri jandarma tanıtım stantlarını ve fotoğraf sergisini gezdi.

İlgili Makaleler

Yorumlar