Londravizyon

Popüler dizide kriz: Oyuncular yapım şirketinin kapısına dayandı


"Paramparça", "Dayan Yüreğim" ve "Evlat Kokusu" dizilerinin oyuncuları, set işçileri, yönetmen ve yazarları şirketin Levent'teki binasının önünde basın açıklaması yaptı. Önce "Dayan Yüreğim" ekibi ayağa kalktı şimdi de "Paramparça" ekibi yapım şirketinin kapısına dayanma kararı aldı. Bu kararı 'Paramparça'da rol alan Barış Falay duyurdu.

Endemol Shine Türkiye geçen 7 Haziran günü, 'Dayan Yüreğim' isimli dizinin oyuncuları ve set ekibinin eylemi ile gündeme geldi. Başrol oyuncuları Ece Uslu ve Ege Aydan'ın da bulunduğu protesto sonrası Endemol Shine, şirket içindeki görev değişikliğini gerekçe göstermişti. Bu olay, Türk dizi sektöründe bir yapım şirketine karşı ilk organize eylem olarak dikkat çekiyor.

Endemol Shine adlı yapım şirketi "Paramparça" dizisinin çekildiği köşkün kirasını da ödemeyince, köşkün sahibi yapım şirketine haciz davası açtı. Dizi oyuncularından Barış Falay sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Hem 60 ülkeye satıldı diyorlar hem de paramızı vermiyorlar" ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Yorumlar