Londravizyon

İtalya için Obradovic iddiası


İtalya Basketbol Federayonu Başkanı Giovanni Petrucci'nin en büyük hayalinin Obradovic'i takımın başına getirmek olduğu öne sürülüyor, buna karşın Sırp başantrenörü ikna etmek kolay olmayacak.

La Gazzetta dello Sport'ta yer alan haberde; Ettore Messina'nın sözleşmesini uzatmak için anlaşma sağlayamayan İtalya Basketbol Federasyonu'nun EuroBasket sonrası Obradovic " e teklif götüreceği belirtildi.

İtalyan basını, İtalya Basketbol Federasyonu'nun Fenerbahçe ile Euroleague zaferi kazanan Zeljko Obradovic " e teklif götürmeye hazırlandığını iddia etti. Federasyon yetkililerinin listesinde, geçtiğimiz gün Galatasaray Odeabank ile yollarını ayıran Ergin Ataman'ın da olduğu, son ihtimal olarak ise Messina'nın yardımcılığını üstlenen Pino Sacrimanti'nin düşünüldüğü öğrenildi.

Öte yandan, Zeljko Obradovic'in Fenerbahçe ile devam eden 3 yıllık daha kontratı bulunuyor.

Ancak Obradovic'in milli takım koçluğu yapmak istememesi uzun zamandır bilinen bir gerçek. Yazın dinlenmeye ihtiyacım var. Bunu daha önce kendi ülkem için yapmıştım ama Euroleague'in yeni sisteminde mücadele ederken bir de milli takımla ilgilenmek çok zor.

"Zeljko Obradovic, 1996-2000 yılları arasında önce Real Madrid, sonra da Benetton Trevisio'yu çalıştırmış, Sırp antrenör bu dönemde Yugoslavya Milli Takımı'nda da başantrenörlük görevini üstlenmişti".

İlgili Makaleler

Yorumlar