Londravizyon

THY çalışanları bundan sonra sosyal medyada bunları paylaşamayacak


Ülkemizin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi konumunda olan Türk Hava Yolları, yayınladığı bilgilendirme notu ile çalışanlarını sosyal medya konusunda uyardı.

Paylaşılan fotoğrafların THY'nin prestijine zarar verebileceğine değinen Genel Müdür Bilal Ekşi, "Kişisel sosyal medya hesaplarındaki paylaşımların içeriğinden kişiler şahsen sorumludur." dedi. Paylaşın Türk Hava Yolları, uçuş ekiplerini sosyal medyada yaptığı paylaşımlar konusunda dikkatli olmaları konusunda uyarırken, bazı yasaklamalara karar verildiğini duyurdu! THY, iş amaçlı kullanım sağlanması için verdiği cep telefonları, bilgisayar ve internet kullanımı ile ilgili kanun ve düzenlemelere uygun bir şekilde, herhangi bir bildirim yapmadan takip altında tutma hakkına sahip olacak.

- THY'de çalıştıkları bilgisi ve veya görselinin paylaşılmaması, ve hesaplarda kullanılmaması.

Türk Hava Yolları'nın tüm bu kuralları getirmesindeki asıl amacın personellerin mesai saatlerinde görevlerini aksatmalarını engellemek ve Türk Hava Yolları'nın marka saygınlığını koruyarak THY'ye zarar verecek tüm paylaşımlardan kaçınılması olduğu belirtiliyor.

Çalışanların üniformalı fotoğraf dışında, THY adına herhangi bir itham, beyan veya vaatte bulunmaları da yasak. Ancak iyi niyetli olsa da sosyal medyada THY hakkında yorum sahipleri ile iletişime geçmemeleri, yorumlarla ilgili konuyu THY birimlerine bilgi vermeleri, durumu haberdar etmeleri gerekiyor.

Türk Hava Yolları'nın yeni belirlediği kurallar çerçevesinde pilotlar ya da hostesler sosyal ağlardan üniformalı fotoğrafını paylaşamayacak ve THY ile ilgili hiçbir bilgiyi duyuramayacak. Paylaşımların üçüncü şahıslar tarafından kötü niyetli kişiler tarafından kullanılabileceği ihtimali akılda tutulacak.

Yeni uygulama ile üniformalı paylaşımına da yasak getirildi. Kültürel, din, siyasi, farklılar gözeterek yorumlarda bulunulmayacak ve cinsellik, terör, spor konuları yanında suç unsuru olan, şiddet içeren, küçük düşürücü, ifade özgürlüğünü yok sayan paylaşımlar yer almayacak.

İlgili Makaleler

Yorumlar