Londravizyon

Amazon, organik gıda zinciri Whole Foods'u satın alıyor!


Anlaşmanın bu yılın ikinci yarısında tamamlanmasının tahmin edildiği bildirilirken, anlaşmanın gerçekleşebilmesi için Whole Foods'un hissedarlarından ve ABD'li regülatörlerden onay alınması gerektiği bilgisine yer verildi.

Toplam değeri 3.8 milyar dolar olan Slack için Amazon'un 9 milyar doları gözden çıkartması oldukça mantıklı görülüyor.

Ayrıca, e-ticaret devi Amazon'un sadece internetten satış yapmak yerine ülke genelinde 430'dan fazla Whole Foods mağazasından da gıda dağıtımı yapabileceğine işaret eden uzmanlar, yerel dağıtımlar sayesinde Amazon'un perakende devi Walmart'ı gıda alanında geride bırakabileceğini ifade ediyor. Amazon, Twitch'i 970 milyon dolar nakit para karşılığında satın aldı. Amazon, şirkete talip olunca hisse fiyatları da yükselişe geçen Whole Foods şirketini satın alma konusunda Amazon net bir karara vardı.

Business Insider'ın haberine göre Amazon ABD'nin en büyük gıda şirketlerinden Whole Foods'u 13 milyar dolara satın aldı.

Bu girişime kadar Amazon'un en büyük girişimi 2014 yılında internet üzerinden canlı yayında oyun oynayanların izlenilmesine imkan veren Twich olmuştu.

Dünyanın en büyük e-ticaret firmalarından biri Amazon.com'un kurucusu olan Amerikan girişimci ve iş adamı.

Amazon CEO'su Jeff Bezos açıklamasında, Whole Foods'un en iyi doğal ve organik ürünleri sundukları için milyonlarca insan tarafından sevilen bir marka olduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

Yorumlar