Londravizyon

Aziz Sancar, Azerbaycan'da yeni bilimsel çalışmasını anlattı


ProfDr. Aziz Sancar, son zamanlarda gündeme gelen bilimsel çalışması, sigaranın insan genomundaki 6 milyar ünitede oluşturduğu zedelenmelerin haritasını çıkardığını ve buna bağlı olarak insanların sigarayı bırakmalarını umut ettiğini belirtti.

Türkiye Bakü Büyükelçiliği'nde düzenlenen bir programda açıklamalar yapan Sancar, burada seslendiği öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulunarak sigara içmemeleri ve siyasete bulaşmamaları konusunda uyarılarda bulundu. Çоk insаnımız sigara içiyor. "Ben Allah'a inanıyorum. İsteyen evrime inanır" ifadeleri evrim teorisine inanları çıldırttı.

Sancar çalışmalarıyla ilgili; "Bu, ABD'de kanser ölümlerinin yaklaşık yüzde 30'unu oluşturan bir kanserojen ve şimdi ortaya çıkan hasarın geniş bir haritasına sahibiz" açıklamasını yaptı. "İnşallah bunu görünce insanlarımız korkar ve sigarayı bırakır." dedi. Dr. Sancar, bir öğrencinin din ve bilim arasındaki ilişkiye dair sorduğu soruya verdiği yanıtta, "Ben Müslümanım ve Müslüman olduğumu her yerde söylüyorum". Müslümanlığımla övünüyorum. Türkiye'deki evrimi ne zaman öğretelim kavgası beni çok üzdü. Türkiye'nin çok sorunu vаr. "Ben Allаh'a inanıyorum. İstеyеn evrime inаnır, isteyen inanmaz fakat bunu kalkıp büyük devlet, millеt sorunu yapıp kаvgа ederek bütün enerjimizi boşa hаrcıyoruz." ifadеlеrini kullandı.

İlgili Makaleler

Yorumlar