Londravizyon

Berlin'de düzenlenen etkinlikte Yeni Volkswagen Polo tanıtıldı


Yeni nesil Polo ciddi şekilde büyürken sunduğu donanım seviyesiyle de C segmentinden müşteri çalacakmış gibi görünüyor. Açıkçası Volkswagen son dönemde bu tasarımı benimsedi ve birçok modelinde bunu kullanmaya başladı.

Sabah saatlerinde ilk görselleri ortaya çıkan altıncı jenerasyon Volkswagen Polo'nun tanıtım etkinliği gerçekleştirildi. Kullanıcılarını memnun edecek olan bagaj, yüzde 25 daha büyük ve 351 litrelik bir kullanım alanı sunuyor. Golf'ün bile bagaj hacminin 380 litre olduğunu düşünürsek, bu rakamın Polo için bir hayli iyi olduğunu söyleyebiliriz. Motor seçeneklerinde de oldukça zengin olan yeni Polo başlangıcını beklenildiği gibi güç değerleri 65 PS ile 115 PS arasında değişen 1.0 litrelik benzinli üniteyle yapıyor. Tabii teknolojik önemli değişimler mevcut. Polo'nun en dolu paketlerinde 8-inç dokunmatik multimedya ekranı, kablosuz telefon şarjı, kör noktra uyarı sistemi, Beats ses sistemi, dijital göstergeler, anahtarsız çalıştırma, adaptif hız sabitleyici özellikleri bulunacak.

Volkswagen, B segmentinde yer alan hatchback modeli Polo'yu yenilediğini duyurdu.

Volkswagen, yeni Polo'nun giriş modelinde LED gündüz farı, 6.5-inç dokunmatik multimedya ekranı gibi özellikleri de sunacak. Emisyon skandalıyla tabiri caizse sütten ağzı yanan şirket, bundan böyle yeni nesil motorlara yönelmiş durumda. Bunların yanı sıra performanslı versiyonu GTI'da ise 200 beygir gücünde 2,0lt'lik TSI motor bulunmakta. Ve, Golf'te gördüğümüz 1.5-litre benzinli TSI EVO motor, Polo'da da kullanılacak. Polo'nun 1.6-litre dizel motor seçeneği de bulunuyor. Volkswagen Polo, Almanya'da 12.975 Euro'dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

İlgili Makaleler

Yorumlar