Londravizyon

CHP İzmir il yönetimi, 'Adalet yürüyüşüne' başladı


Adalet Yürüyüşü'nde olan Kılıçdaroğlu, spor yaralanmaları konusunda uzman olan bir doktora muayene oldu.

Ankara Güvenpark'tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, üçüncü gününde de İstanbul'a doğru yürüyüşüne devam ediyor.

Kılıçdaroğlu, Kahramankazan tabelası önünde yaptığı açıklamada, "Bugün bizim bu yürüyüşümüz bir adalet yürüyüşüdür".

Yürüyüşün 3.gününde Kılıçdaroğlu'nu eşi Selvi Kılıçdaroğlu, oğlu Kerem Kılıçdaroğlu ve müstakbel gelinleri Mine Alşan yalnız bırakmadı. Bu haksızlığın, yanlış kararın artık son verilmesini istiyoruz: Adalet istiyoruz, hukukun üstünlüğünü istiyoruz, bağımsız Türk mahkemeleri istiyoruz.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun ailesiyle birlikte Ankara'dan İstanbul'a başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'nün 3'üncü gününde katılımlar artarak, devam etti. CHP İzmir il yönetimi de aynı İzmir milletvekili olan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vermek için, bu sabah yürüyüşe başladı. Cumhuriyet Meydanı'nda başlayarak Bornova çıkışına kadar adalet yürüyüşünün birinci etabını gerçekleştireceğiz. Adaletin olmadığı yerde devlet olmaz. Adaletin mülkün temeli olduğuna inanan cumhuriyetçi insanlar olarak adalet istiyoruz. "İzmir'den "adalet" diye haykırıyoruz" diye konuştu. Yürüyüşe CHP'li milletvekillerinin yanı sıra tişörtlerinin arkasında 'Demokrasi ve adalet için yürüyoruz' ve 'Anadolu'nun Kemal'i' yazan vatandaşlar da katıldı.

İlgili Makaleler

Yorumlar