Londravizyon

En Güzel Babalar Günü Mesajları ve Sözleri


Babalar Günü ne zaman sorusu Babalar Günü yerini artık Babalar Günü hediyesi için öneriler neler sorusuna bıraktı. Babasını mutlu etmek isteyen milyonlarca kişi sürprizlerini ve hediyelerini hazırlamaya devam ediyorlar. Her sene Haziran ayının üçüncü Pazar günü kutlanan Babalar Günü bu yıl hangi güne denk geliyor? İşte merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı.

Babalar Günü her sene Haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanmaktadır. Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, babalar için tıpkı Anneler Günü gibi özel bir günü olması gerektiğini düşünüyordu. Dodd'un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü.

Haziran ayının 3. pazarında kutlanan Babalar Günü yaklaşıyor. Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910′da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. Son olarak Babalar Günü'nün ABD'de yasal olarak resmi tatil ilan edilmesi, ABD Başkanı Richard Nixon'ın imzasıyla tescillendi. Bu vasıfların tümünü taşıyan tek erkek... Babalar günün kutlu olsun canım babacım...

Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; babam derdim canım babam seni bir gün değil her gün çok seviyorum.

Gül kokulu ellerinden doya doya öperim.

Yine babanızın mesleğine göre ismiyle beraber nakışlı bir havlu ya da "Süper Baba" yazılı, isminin baş harflerinin nakışlandığı bir bornoz ile onu çok özel hissettirebilirsiniz.

Sevgili babacığım gurbet uzak olsa da sevgin o kadar yakın ki bilmelisin ellerinden öperim.

Babalar günü mesajları Yüreğin huzurlu, yüzün güleç, kazancın bereketli olsun canım babacığım. Onlar bu kutlamayı dini açıdan ele alıp Hristiyanlık peygamberi İsa'nın babası anısına, Mart ayının 19. gününü St. Joseph Günü adı altında babalarına armağan etmektedirler.

Dünyadaki en büyük varlığım. Babalar günün kutlu olsun.

Başımızın tacı babalarımızın yaşam boyu mutlulukları temennisi ile babalar gününüz kutlu olsun.

En Güzel Babalar Günü Sözleri

Derdimi, neşemi, hüznümü, mutluluğumu paylaştığım en iyi arkadaşım.

Hayatımızın her anında emeği bulunan babalarımızın, babalar gününü kutlar; saygılar sunarız.

Ailemizin yıkılmaz direği babamıza sevgilerimizle...

Meğer dilimdeki vebeynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişimde ya acım diniyorya da sevgim coşuyor. Babalar Günü'nde hangi hediyeleri almalı?

Gelinciklerin en sadesine papatyaların en güzel kokanına güllerin en güler yüzlüsüne babaların en sevgilisine babalar günün kutlu olsun biricik babacığım. Seni çok seviyorum, uzaklardan babalar gününü kutluyorum.

Varlığıyla bana güç veren, her durumda benden desteğini eksik etmeyen babacığım, dualarında beni de unutmaman dileği ile babalar gününü kutluyor, ellerinden öpüyorum.

Üstlendikleri maddi sorumlulukların yanı sıra, gösterdikleri hoşgörü, sevgi ve şefkatle, aile bağlarının güçlenmesini, çocuklarda güven duygusu oluşmasını sağlayan babalarımız için kutlanan Babalar Gününe sayılı günler kaldı.

Evimizin güneşi bir tanesi olan canım babama kucak dolusu sevgi ve saygılarımla... Seni çok seviyorum canım babam.

Babam olduğun için çok mutluyum, sahip olduğum en iyi baba ve arkadaşsın.

İlgili Makaleler

Yorumlar