Londravizyon

Ey Türkiye Cumhurbaşkanı ile canlı görüşüyorum


Bu programda açıklamalarda bulunan Erdoğan terörle mücadele ve sınır ötesi operasyonlar hakkında önemli bilgiler verdi. Zira kıskanılan bir ülkeyiz, kıskanılan bir milletiz. Bu sebepten ötürü güvenlik konseptinde büyük bir değişiklik yapmamız gerekiyor. Bundan sonra sorunlara kaynağında müdahale edeceğiz. "Fırat Kalkanı Harekatı bu anlayışın ne kadar isabetli ve netice verici olduğunu bize göstermiştir." dedi.

Türkiye'yi terör örgütlerini kullanarak kuşatmaya çalışan kişilerin ve ülkelerin ilk oyunlarını bozduk. Bu millet demek ki isterse yapar. Artık daha fazla beklemeden bir çok şeyi yapmamız gerekiyor. Gecikirsek bunlar aleyhe tecelli eder, onun için gecikemeyiz. Şimdi bu oyunu tüm sınırlarımız boyunca işlemez hale getirmenin hazırlıklarını yapıyoruz.

Ülkemize yapılan ekonomik kuşatmanın kırılış işaretlerini arıyoruz. İlk çeyrekte yaklaşık olarak 5 büyüme oranı ile tüm oyunları bozduk. El insaf. Şu anda DEAŞ'a gerek Suriye'de gerekse ülkemizde DEAŞ'a en ağır kaybı verdiren ülke Türkiye ve bu iktidar olmuştur. İstihdam rakamları açıklandı. Yüzde 1 işsizlik düşmüştür. Hele hele şimdi mevsimsel bu noktada güçlenme var ki bununla beraber istihdamda artış ve işsizlikte de eksilmenin olduğunu göreceğiz. "Bu böyle devam edecek, ben buna inanıyorum". Farklı birçok şeyler üreteceğiz. "Bunu başarmamız lazım. Zaten büyük ölçüde de başarısız oldular". Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ise kendisinin yargının bağımsızlığına saygı duyduğunu ve böyle olması gerektiğini, Anayasa tarafından da değiştirilemeyecek şekilde bunun bu şekilde olduğunu açıklamıştı.

İlgili Makaleler

Yorumlar