Londravizyon

Google Kıble bulma uygulamasını yayınlandı


Dünyanın en büyük şirketlerinden bir tanesi olarak gösterilen arama motoru devi Google, yayınladığı yeni bir uygulamayla birlikte arttırılmış gerçeklik ile kıble bulma işini kolaylaştıran bir uygulama yayınladı.

Uygulamada akıllı telefon kameraları Qibla Finder, Dünya'nın neresinde olursanız olun Kabe'yi en düzgün biçimde gösterecek. Kullanıcıya kıblenin yerinin dışında Kâbe'ye olan uzaklık, sizin ve Kabe'nin tam olarak konumunu veren uygulamayı kullanmak için qiblafinder sitesinden giriş yaprak deneyebilirsiniz.

Bağlantı adresine tıkladıktan sonra internet sitesi sizden konumunuzu ve kameranızı kullanma izni isteyecek. Uygulama masaüstü ve laptoplardan ziyade cep telefonlarında daha iyi bir performans gösteriyor. Tüm bu izinleri verdikten sonra kameranız açılacak ve telefonunuzu çevrenizde döndürmek suretiyle tam olarak kıbleyi görebileceksiniz. Eğer daha önce bildiğiniz veya kullandığınız uygulamalardan farklı bir kıble gösteriyorsa, aşağı kısımda yer alan pusulayı senkronize et butonuna tıklayarak, daha verimli bir sonuç elde edebilirsiniz veya telefon ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz.

Uygulama ile birlikte kullanıcılar ezan, namaz vakitleri, zikirmatik, camii bulma ve pek çok özelliğe de tek uygulamadan erişebilecek.

İlgili Makaleler

Yorumlar