Londravizyon

GSM Operatörleri Şokta! WhatsApp Tamamen İnternetsiz Çalışacak 14 defa okundu


Sonrasında aktif internet bağlantısı gerçekleşene kadar mesajlar uygulamada kalıyor, daha sonra kullanıcıya gönderiliyor. Aşağıdaki birkaç adımdaki işlemi yaptıktan sonra internetiniz yokken WhatsApp kullanabileceksiniz. Ek bir ücreti olarak düşünülmesin!

Dünyanın en bilindik uygulaması olarak tanınan WhatsApp, bugün itibari ile ortaya çıkan ve yenilenen internet bağlantısı ile birlikte kullanıcıların internet paketleri olsun veya olmasın istedikleri zaman WhatsApp uygulamasından anında mesaj gönderip alabilecek oldukları ifade edildi.

İnternetsiz WhatsApp kullanabilmek için bazı ayarlar yapmak gerekiyor. Şimdilik Android cihazlarda olan bu özellik daha sonradan İOS'lara da gelebilir.

"Erişim Noktası Adları ekranında sağ üst bölümde yer alan "ekle" seçeneğine tıklayın".

Ücretsiz kullanım için mobil ağlar, erişim noktası adları kısmına yeni profil oluştur diyerek İsim: WhatsApp APN: internet Proxy: 127.0.0.01 Bağlantı noktası: 8080 yazmanız yeterli olacaktır. Artık internesiz WhatsApp kullanımı hazır.

Bu işlem yapıldıktan sonra cihaz 4G bağlantısında kalmaya devam ediyor fakan, GSM şirketi herhangi bir internet harcaması yansıtmıyor. Bu ayarları iptal edip normal ayarlara döndüğünüz takdirde hücresel veriden ücret kesilmeye başlıyor. Apple tarafından kullanılan iOS tabanlı akıllı cep telefonlarında ise bu ayarlamayı yapabilmeniz için proxy ve port değişimi yapmanız gerekiyor.

İlgili Makaleler

Yorumlar