Londravizyon

Hakkari'den acı haber: 2 asker şehit oldu


Erzurum ve Hakkari'den üzücü haberler art arda geldi. Erzurum ve Hakkari'de şehit olan askerlerimizin memleketleri ve kimlikleri henüz açıklanmadı.

Çukurca'da Güven Dağı bölgesinde terör örgütü PKK'ya yönelik hava destekli operasyonlar sürüyor. Yaralı askerler hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınırken, bölgeye çıkan çatışmada 5 terörist etkisiz hale getirildiği belirtildi. Güvenlik güçlerinin bölgede arama tarama çalışmalarına devam ettiği sırada PKK'lı teröristlerce önceden araziye tuzaklanan el yapımı patlayıcı infilak etti. 2 asker patlamada şehit olurken, 7 asker de hafif yaralandı. Çatışmada 3 terörist öldürüldü.

Erzurum İl Jandarma Komutanlığınca Şenkaya ilçesi kırsal alanında sürdürülen Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Doğan Akgöbek 17-19 operasyonunda teröristlerle sıcak temas sağlandı. Dargeçit'te çıkan çatışmada yaralanan askerlerimiz de var mı?

Helikopterde kalp masajı yapılarak hayata döndürülmeye çalışılan asker, kaldırıldığı Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma Hastanesinde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde devam eden operasyonda 6 terörist daha etkisiz hale getirildi.

Operasyonda 1 adet Kanas, 1 adet Bixi, 1 adet kalaşnikof marka silah ve silahlara ait çok sayıda mühimmat ile yaşam malzemesi ele geçirildi.

İlgili Makaleler

Yorumlar