Londravizyon

HTC U11 iyi başladı, HTC 10 ve M9'dan daha iyi satıyor


Focus Taiwan kaynaklı yayınlanan bir rapora göre HTC U11 modelinin firmanın daha önceki modelleri olan M10 ve M9 modellerinin satış rakamlarını sadece bir aylık sürede geride bıraktığı belirtildi.

HTC " nin oldukça güvendiği U11 ile kullanıcılara büyük yenilikler sunan, teknoloji devi hakkettiği yere gelmek için yeni cihazının her detayını ince eleyip sık dokumuştu. Telefonun çıktığı ilk günlerdeki bu yoğun ilgi sonraki günlerde de devam etti. Tayvanlı telefon üreticisi bundan sonra çıkardığı telefon sayısını azaltacak. Satış noktalarında gelen bilgilere göre telefonun stoklarının yenilenmesinde sorunlar yaşandı.

Teknik özellik tarafında yılın en güçlü telefonları arasına rahatlıkla konumlandırabileceğimiz HTC U11, Qualcomm'un en güçlü mobil platformu Snapdragon 835 ile çalışıyor. Çıkışının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen HTC U11'in satışları şimdiden HTC 10 ve HTC M9'u geride bıraktı. Telefonda 4GB RAM ve 64GB depolama alanı bulunurken kullanıcılar opsiyonel olarak 6GB RAM ve 128GB depolama alanıan sahip modeli de satın alabiliyor ancak ülkemizde muhtemelen sadece 4GB RAM'li model raflarda görünecek. Ayrıca telefon Snapdragon 835 platformu sayesinde Qualcomm'un geliştirdiği Quick Charge 3.0 (Hızlı Şarj) özelliğini destekliyor. Bundan ders alan ve farklı bir yol çizmek isteyen HTC, geçtiğimiz ay bizleri yeni nesil amiral gemisi U11 ile tanıştırdı.

İlgili Makaleler

Yorumlar