Londravizyon

Meteoroloji'den Bursa'ya flaş sağanak yağış uyarısı


Yağışlı periyotta sıcaklıklar da mevsim normallerinin altına düşecek. İşte hafta sonu ve yeni haftada beklenen son tahminler. İstanbullular ramazanın son haftasını ise serin geçirecek. İstanbul, Edirne, Çanakkale, Kastamonu, Hakkari 5 günlük hava durumu raporları ne diyor?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hafta sonu yağış uyarısı yapmıştı.

İstanbul'da gelecek beş günün dördünde yağmur var. Yağmurlar hava sıcaklıklarını ilk birkaç gün etkilemese de pazar gününden itibaren sıcaklıklar düşüyor. İstanbul'un bazı ilçelerinde şiddetli yağış nedeniyle ulaşım da etkilendi. Buna göre akşam saatlerinde yağış beklenmiyor.

Acıbadem tarafında çekilen fotoğraflarda alt geçitlerin suyla dolarak ulaşımı engellediği görülürken, İstanbul'un birçok ilçesinde sıcak ve güneşli hava vardı. Vatandaşlar bayrama kadar havaların nasıl olacağını merak ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen son dakika açıklaması oruç tutanların işini biraz da olsa kolaylaştıracağa benziyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra Doğu Anadolu'da güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünde yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve iç kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey kesimleri ile Sivas, Amasya, Tokat ve Van çevreleri aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

İlgili Makaleler

Yorumlar