Londravizyon

ÖSYM'den LYS adaylarına "15 dakika" uyarısı


Sınavda, fizik, kimya ve biyoloji testleri yer alacak.

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) için Kocaeli genelinde ihtiyaç görülen hatlara ilave seferler konuldu.

LYS-2 Fen Bilimleri oturumuna giren adaylarla sınav sorularını tartışıyoruz. Her bir test ayrı soru kitapçığında olacak, tek cevap kağıdı kullanılacak.

Üniversitelerin 2 yıllık Lisans bölümlerinde yer almak isteyen Üniversite adaylarının katılımı ile iki haftasonu içinde 5 oturum şeklinde düzenlenecek olan 2017 LYS sınav maratonu 17 Haziran 2017 tarihinde saat 10.00'da başlayan LYS-2 Fen Bilimleri ile başladı.

Fizik, kimya, biyoloji testinin her birinde 1'er soru, kısa cevaplı soru bulunuyordu. Adaylar, saat 10.00'da başlayan sınavlarda saat 09.45'ten sonra, saat 14.30'da başlayan sınavlarda saat 14.15'ten sonra sınav binalarına alınmayacak. Sınava girerken kimliğini unutan bir adaya ise son anda annesi tarafından kimliği yetiştirildi ve aday binaya alındı. Adaylar soruların cevabını cevap kağıdının ilgili alanına yazacak ve kodlayacak.

LYS-5 öğleden sonra 14:30'da başlayacak ve 120 dakika sürecek. ÖSYM resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada bu yıl uygulamaya konan 15 dakika kuralı gereği saat 9.45'ten sonra gelen adayların sınav binalarına alınmayacağı belirtildi.

Sınavda adaya LYS başvurusunda bildirdiği yabancı dile ait soru kitapçığı verilecek. Sınav saatinin başlamasıyla birlikte öğrenciler sınav salonlarında, aileleri ise dışarıda ter döktü.

İlgili Makaleler

Yorumlar