Londravizyon

Tunceli'de PKK'lı teröristler yol kesip araç yaktı! Araç sahibi öğretmen kayıp


Tunceli-Pülümür karayolunda aracı kurşunlandıktan sonra yakılan ve kendisinden haber alınamayan öğretmenin ailesi iyi haberi bekliyor.

Edinilen bilgiye göre Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi Çiftçibaşı Köyü'nde öğretmenlik yapan Necmettin Yılmaz, tatil için memleketi Giresun'a giderken Dersim-Pülümür karayolu 46. kilometresinde yolu kesilerek aracı yakıldı. İl Jandarma Komutanlığınca yapılan incelemede yanan binek aracın Şanlıurfa " nın Siverek ilçesinde öğretmenlik yapan kişiye ait olduğunun tespit edildiği belirtilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi: "İhbarın ardından olay yerine itfaiye ekipleri yönlendirilmiş, itfaiye ekiplerinin olay yerine ulaşmasıyla araçtaki yangın söndürülmüş, ilk incelemelerde araç sürücüsünün olay yerinde olmadığı, aracın anahtarının üzerinde olduğu ve aracın tamamen yanarak kullanılamaz hale geldiği anlaşılmıştır.

Kayıp olan araç sürücüsünün bulunması için bölgeye İHA ve Tunceli İl Jandarma Komutanlığına bağlı birlikler gönderilmiştir.

Araç üzerinde yapılan incelemelerde ise herhangi bir kan izine rastlanmadı. "Bölgede arama faaliyetleri devam etmektedir" denildi.

Araç üzerinde mermi izlerini gören ekipler plakayı sorguladı.

Açıklamada konuşan Baba Ahmet Yılmaz, oğlunun kim ya da kimler tarafından kaçırıldığını bilmediğini belirterek "Mağduriyetimizin giderilmesi için yetkililerden Allah rızası için çocuğumun sağ salim bana teslim edilmesini istiyorum" diye konuştu.

"Pülümür Vadisinde yolun kesildiğini bu öğretmen arkadaşın oradan alındığını, aracının yakıldığını ama bu olayın görgü tanığı olmamasından kaynaklı kim ya da kimler tarafından yakıldığına dair herhangi bir bilgi elimizde yok. Kimler tarafından alıkonulursa konulsun, kimler tarafından yapılırsa yapılsın biz insan hakları derneği olarak insanların yaşamını savunuyoruz ve bu vatandaşın sağ salim hiçbir zarar görmeden ailesine teslim edilmesini bekliyoruz ve talep ediyoruz".

İlgili Makaleler

Yorumlar