Londravizyon

Twitter görünümünü değiştirdi. Artık daha sade


Twitter'ın Yeni Tasarımı, Twitter'ın Yeni Tasarımındaki Değişiklikler Neler?

Sosyal medya paylaşım sitesi Twitter güncellendi.

Twitter, yalnızca bir sosyal ağdan ziyade, dünyada neler olduğunu insanlara sunmak için pek çok değişikliğe imza attı. Bu değişikliklerin en azından bazıları karışık tepkiler aldı.

Bu kez şirket bir başka değişikliğe ve yeniliğe gitti.

Ayrıca birden fazla hesap kullanımı gerçekleştirenler içinde oldukça önemli kolaylıklar sunacak olan bu uygulama, hesaplar arasında geçiş yapmanızı oldukça basite indirgiyor. Özellikle iOS kullanıcıları için, Twitter uygulamasına tamamen yeni bir görünüm kazandıracak.

Profilinize, listelerinize, ayarlarınıza ve diğer hesaplarınıza erişmek için yeni bir yan gezinme menüsü görmek için sağa hızlıca kaydırmanız artık yeterlidir. Twitter, eski simgenin bazı yeni kullanıcılar tarafından Backspace veya Delete tuşuyla karıştırıldığını belirtiyor.

- Kullanıcıların ok şeklindeki 'cevap ver' ikonunun silmek veya bir önceki sayfaya geri gitmek anlamına geldiğini düşündüklerini fark eden Twitter, bu ikonu herkes tarafından iyi bilinip sevilen yorum baloncuğuna çevirmiş.

Ayrıca artırılmış renk kontrastı ve Safari Okuyucu görünümünde destekli linkleri her zaman açabilme seçeneği gibi ekstra erişim alternatiflerini de göreceksiniz.

Kullanıcılardan gelen geri dönüşler sonrasında tasarımı yenileme kararı aldıklarını belirten Twitter yetkilileri, yeni tasarımın çok daha hızlı ve pratik bir kullanım deneyimi sunacağını ifade ediyorlar.

Yuvarlak profil fotoğraflarının nedeni ise onları tweet'teki satır içi resimlerden daha iyi ayırmaktır.

Yeni tasarım mobilde "beğenme", "cevaplar" ve "retweet" sayılarını gerçek zamanlı olarak görüntülüyor.

Twitter, yapılan bu değişikliklere gelen geribildirimlere önem vereceğini ve tasarım değişikliklerinin sürdürüleceğini açıkladı.

İlgili Makaleler

Yorumlar