Londravizyon

A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın Nihai Kadrosu Belli Oldu


Slovakya, çeyrek sonunda üç sayı çizgisinin gerisinden isabet bulsa da Potanın Perileri ilk periyodu 26-18 önde kapattı. Peki, Türkiye - Slovakya basketbol maçı saat kaçta hangi kanalda? detaylar haberimizde.

Çekya " da 16-25 Haziran tarihlerinde düzenlenecek FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası " na katılacak A Milli Kadın Basketbol Takımı " nın 12 kişilik nihai kadrosu belirlendi.

Basketbol severlerin merakla beklediği Kadınlar Avrupa Şampiyonası başlıyor. Belarus ve İtalya ile de karşılaşacak olan Milli Takımımız, grubu lider tamamlaması halinde çeyrek finale adını yazdıracak. Ay-Yıldızlılar eğer 2. ya da 3. sırada yer alırsa, çeyrek finale yükselmek için eleme maçı oynayacak.

Ernak, "Bu yıl ilk olarak kulübüm Sakarya Büyükşehir Belediyespor'la çok anlamlı ve önemli bir şampiyonlukluk yaşadım".

Türkiye'de 2014'te düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda ay-yıldızıları, yarı finale kadar geldi. Toplam 16 takımın dörderli 4 grupta yer aldığı şampiyonada, gruplarında ilk sırayı alan takımlar doğrudan çeyrek finale yükselecek. Bu takım şu an dünya sıralamasında 7. konumda. Dünya Şampiyonası'na katılamazsak puanımız düşecek. Hepimiz altın madalyanın hayalini kuruyoruz.

İlgili Makaleler

Yorumlar