Londravizyon

Edirne'de dehşet: Dedesi ve babaannesini öldürdü


Psikolojik rahatsızlığı olduğu söylenen Oğuzhan Selçuk aynı evde yaşadığı babaanne ve dedesiyle tartıştı. Daha sonra bir internet kafeye girdi. Psikolojik sorunları olduğu iddia edilen 22 yaşındaki Oğuzhan S. birlikte yaşadığı dedesi Zeynel S.ve babaannesi Firdevs S. ile henüz bilinmeyen nedenle tartışmaya başladı.

Korkunç olay Edirne'de bugün öğle saatlerinde yaşandı. Evden çıkarken karşılaştığı halası ve kuzenini de yaralayan Oğuzhan Selçuk, girdiği internet kafede polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Murat Mahallesi, Güngör Mazlum Caddesi üzerindeki Fırat Sitesi B Blok 3'ncü katta dedesi Zeynel ve babaannesiyle Firdevs Selçuk'u ile çıkan tartışmanın ardından eline aldığı bıçakla saldırdı. Daha sonra cinnet getiren Oğuzhan Selçuk, babaannesi ile dedesini 15'er kez bıçaklayarak öldürdü. Sığındığı kafede bir bilgisayarla ilgilendiği anda gelen emniyet güçleri tarafından emniyete götürüldü. Tedavi altına alınan Firdevs S.'de doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Etraftakilerin aramasıyla olay yerine intikal eden polis ve sağlık ekipleri tarafından yapılan incelemede Zeynel Selçuk'un vefat ettiği belirlendi. Ağır yaralanan Firdevs Selçuk ile Çiğdem Selçuk ve Barış Esendemir, ambulansla Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Evde savcılık ve polis ekiplerince yapılan incelemenin ardından ölen Zeynel Selçuk'un cesedi Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı. Edirnespor futbol takımının 2'nci Lig'de olduğu 1998 yılında takımın antrenörlüğünü de yapmış olan Zeynel Selçuk'un ölümü spor camiasında da büyük üzüntüyle karşılandı.

İlgili Makaleler

Yorumlar