Londravizyon

Erzurum'da terör operasyonu: 3 terörist ölü ele geçirildi


Hakkari'de patlama: 2 asker şehit olduHakkari'nin Çukurca ilçesi kırsalında meydana gelen patlamada 2 asker şehit olurken, 4 asker yaralandı. Çıkan çatışmada 5 terörist etkisiz hale getirildi.

Erzurum " un Şenkaya ilçesi kırsalında sürdürülen Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Doğan Akgöbek 17-19 Operasyonunda Uzman Çavuş Yakup Yılmaz şehit oldu. Durumu ağır olan uzman çavuş burada yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit düştü. Operasyonun bölgede sürdüğü öğrenildi. Çatışma sonucunda; Bölücü Terör Örgütünün Sarıkamış-Göle- Şenkaya sorumlusu Alişer kod adlı Zeynel Leblebici ile birlikte Sevkan kod adlı Kenan Kahraman ve Cesur kod adlı Hancan Sevinç ölü olarak ele geçirilmiştir. "Güvenlik güçlerimiz, bölge halkımızın da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak amacıyla çözülmeye başlayan ve bölgede mağara ve sığınaklara sıkışan teröristlere yönelik operasyonlara kararlılıkla devam etmektedir" denildi.

Operasyonda 1 adet Kanas, 1 adet Bixi, 1 adet kalaşnikof marka silah ve silahlara ait çok sayıda mühimmat ile yaşam malzemesi ele geçirildiği aktarıldı. Kayalısu Mahallesinden Çamlıalan Mahallesi sınırları içerisine kayan PKK'lı teröristlerle dırılgece sıcak temas sağlandı. Yaralı askerler, Hakkari Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

İlgili Makaleler

Yorumlar