Londravizyon

Kılıçdaroğlu yürüyüşte ikinci günü tamamladı!


"Kemal Kılıçdaroğlu" nun adalet için başlattığı bu tarihi yürüyüş, siyasi tarihe altın harflerle yazılacağını, Türkiye'nin yeniden cumhuriyet ayarlarına dönmesi, adaletin yeniden tesis edilmesi, hukuksuzluğun sona erdirilmesi için, yürüyüşe katılacaklarını belirtti. Binlerce kişi ile birlikte yürüyen Kılıçdaroğlu'nun çevresindeki kişilerin ellerinde 'Adalet' yazılı dövizler bulunuyordu. Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını sayfalarına taşıyan El Cezire, yürüyüşün Berberoğlu'nun tutuklu bulunduğuu Maltepe Cezaevi'ne kadar süreceğini duyurdu. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu vatandaşların bazılarının selfie çekme isteklerini de geri çevirmedi. Adaletin olmadığı yerde insan olmaz.

MİT TIR'ları görüntülerinin yayınlanması davasında CHP İstanbul Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasını protesto etmek amacıyla CHP Didim İlçe Örgütü yürüyüş ve basın açıklaması gerçekleştirdi. Son derece dinamik, sabah yolumuza devam edeceğiz.

Açıklamada, yürüyüş güzergahı olarak Ankara ili sınırları içinde E-5 Karayolu güzergahının takip edileceği duyuruldu.

Erzurum Güncel- Kılıçdaroğlu, ilk molasını 4 saat sonra verdi. Gerçekten de demokrasiyi dünyaya anlatamazlar. Kılıçdaroğlu, bugün toplam 22 kilometrelik bir yürüyüş planladıklarını vurgulayarak, "Yürüyüşe değişik illerden katılımlar da olacak". Adalet yürüyüşünün ilk günü 75.

Bir çok televizyonun gün boyu canlı yayın yaptığı yürüyüşte, Ankara Emniyeti'nin geniş güvenlik önlemleri dikkat çekti. Bazı üyelerin "adalet istiyoruz" şeklindeki ifadelerine AK Parti sıralarından "Biz de adalet istiyorduk, bir türlü tecelli etmemişti" şeklinde yanıt geldi. "Klasik bir Erdoğan tarzı" değerlendirmesini yaptı. Hapishaneleri tıka basa dolu olan bir ülkede adalet olmaz.

Kılıçdaroğlu, açıklamasının ardından İstanbul yürüyüşünün bugünkü bölümünü başlattı. Adalet kim geçerli? Bizim için geçerli bir kavram, hepimiz için geçerli bir kavram.

Kahramankazan ilçesinin Saray Mahallesi'ne ulaşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, yapılan düzenleme ile yedek meydan statüsüne düşürülen Mürted Hava Meydan Komutanlığı tabelasının önünde basın mensuplarına açıklamada bulundu.

"Adalet için Genel Başkanımızın başlattığı yürüyüş'e İzmir'den tam destek vereceğiz".

Yürüyüşe arın sabah saat 8'de devam edeceklerini bildiren Bingöl, "Planlamaya göre 24 günün sonunda Maltepe Cezaevinin önüne varmış olacağız". Bu yürüyüşün siyasal bir partiyle ilgisi olmadığını belirten CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Bıçak kemiğe dayandı artık".

Öte yandan 23 gün sürmesi beklenen Adalet Yürüyüşü sırasında CHP Meclis Grup Toplantılarının da cadde ve sokaklarda yapılacağı öğrenildi.

Kılıçdaroğlu, FETÖ/PDYnin iş adamları yapılanmasına yönelik soruşturmanın sanıkları arasında yer alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaşın damadı Ömer Faruk Kavurmacı hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılması ile ilgili olarak "Kavurmacı'nın tekrar tutuklanması kararını doğru bulmuyorum".

İlgili Makaleler

Yorumlar