Londravizyon

Manisa'da çok sayıda asker zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı


Tugaya yemek veren şirketin 19 çalışanı gözaltına alındı. Vali Güvençer bazı askerlerin durumlarının kritik olduğunu duyurdu. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'ndaki gıda zehirlenmesi tanısıyla 731 askerin hastanelere sevk edildiğini, hayati tehlikelerinin bulunmadığını, olayla ilgili gözaltı sayısının ise 21'e yükseldiğini belirtti. 300'ü hastanelerde tedaviye alındı. Son olarak bildiğimiz rakam 3 bin askerin hastanelere dağıtılmış durumda oldukları.

"Çocukların genel durumlarının iyi olduğu ve hayati tehlike taşımadıkları belirtilmiştir".

Yandaş yemek firması ROTA tarafından gerçekleşen ilk skandalın olmadığını hatırlatan Biçer, aynı şirketin yemeklerinden Maliye Bakanlığı çalışanlarının da etkilendiğini ve bu sebeple de Maliye Bakanlığı'nın ROTA ile sözleşmesini feshettiğini söyledi. Yemek dışındaki olasılıklar da değerlendiriliyor. Öncelikle Mehmetçiklerimiz ve ailelerine geçmiş olsun diyor, sağlık diliyoruz. Manisa Devlet Hastanemizdeki 22 çocuğumuzdan 11'i salahen taburcu olmuşlardır.

Dün akşam da 69 asker besin zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere kaldırılmış ve bugün öğle saatlerinde tüm askerler taburcu edilmişti. Jandarma Komando Eğitim Alayı'nda yine toplu zehirlenme vakası yaşanmış 70 asker hastanelere kaldırılmıştı.

İLGİLİ HABERManisa'da yine askerler zehirlendi!

Yemeğin ardından mide bulantısı ve kusma şikayetiyle 85 asker revire başvurdu.

Olayın duyulmasının ardından hastaneleri ziyaret eden Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer yaptığı ilk açıklamada, "Şu an araştırıyoruz". Piyade Er Eğitim Tugayı'na bağlı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda görevli 200'e yakın asker, akşam yemeği sonrası saat 20.50 sıralarında fenalaştı. Bir askerin ise yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor.

Manisa Albay Arif Seyhun Kışlası'nda akşam yemeğinden sonra çok sayıda asker, kusma ve bulantı şikayetiyle kenteki hastanelere kaldırıldı.

Öte yandan ilerleyen saatlerde Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın Manisa'da rahatsızlanan askerleri ziyaret edeceği ve incelemelerde bulunacağı öğrenildi.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Zeki Çolak'ın Manisa'ya geleceğini anımsatan Güvençer, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Kurum Başkanı ve beraberindeki enfeksiyon uzman birimini de bölgeye beklediklerini dile getirdi.

17 Haziran 2017 tarihinde Manisa Batı Kışla'da askerlerimizde, bulantı ve kusma ile seyreden bir durum ortaya çıkmıştır. Tugay Komutanlığı içinde de çadırlar kurulduğu ve çok sayıda askere müdahale edildiği öğrenilirken sayının artmasından endişe ediliyor.

Bu arada, Yunusemre Belediyesi'nin Ramazan eğlenceleri kapsamında sahneye çıkacak Coşkun Sabah konseri de iptal edildi. Biçer sayının 3 bini bulduğunu iddia etti.

"Bu akşam, akşam yemeğinde 5 bin 470 askerimiz yemek yedi. Aralarında durumu ciddi olanlar var" dedi.

İlgili Makaleler

Yorumlar