Londravizyon

Beşiktaş, Gomez için pazarlık masasında!


Fenerbahçe'nin yıldızı Simon Kjaer, Avrupa devlerini peşine taktı. Fenerbahçe Valbuena ve Dirar transferi ile 5 milyon Euro' yu (20 milyon TL) kasasından çıkarttı.

Yönetimin bonservisini 20 milyon euroya yükselttiği 28 yaşındaki oyuncuyla ilgilenen takımlar arasında en ciddi teklif Milan'dan geldi.

Çinli sahipleri sayesinde transferde yeniden iddialı bir konuma gelen, Andre Silva, Franck Kessie, Ricardo Rodriguez ve Matteo Musacchio'ya imza attırarak şimdiden 82 milyon Euro (328 milyon TL) harcayan İtalyan devinin, Fenerbahçe'nin kapısını takas teklifiyle çaldığı belirtildi. İtalyan medyasında çıkan haberlere göre Milan, Kjaer için Gustavo Gomez' in yanı sıra 13 milyon Euro (52 milyon TL) para teklif etti.

Beşiktaş'ın geride kalan sezonun başında da talip olduğu 24 yaşındaki futbolcu, 8.5 milyon euro karşılığında Lanus'tan AC Milan'a transfer olmuştu.

Finansal Fair-Play anlaşması nedeniyle Fenerbahçe, transferde sadece oyuncu satışından elde ettiği geliri kullanabilecek. Bu nedenle yönetim, Kjaer'den mümkün olduğunca fazla gelir elde etmek istiyor. Ancak takas konusunda Aykut Kocaman'ın da fikri alınacak. Aykut Kocaman Kjaer' in yerine Gomez' e tamam derse İtalyan ekipten oyuncunun yanı sıra 15 milyon Euro da bonservis bedeli istenecek.

Gustavo Gomez geçen sezon Beşiktaş " ın gündemine gelmiş ancak transfer gerçekleşmemişti. Siyah-beyazlılar AC Milan " dan Gustavo Gomez'i kiralamak için temaslara başladı.

İlgili Makaleler

Yorumlar