Londravizyon

Bu kez anaokulu... Yemekten zehirlenen 56 çocuk hastaneye kaldırıldı


Manisa " da son bir ayda 2 bine yakın askerin yedikleri yemekten zehirlenmelerinin yankısı devam ederken bu kez Aydın " ın Kuşadası ilçesinde bir anaokulu'da benzer bir olay yaşandı.

Kuşadası'nda bir anaokulunda okuyan öğrenciler tavuk, pilav ve ayran içeren öğle yemeğinden sonra fenalaştı.

Okulda öğrencilerin büyük bir kısmı ve bazı öğretmenlerde kusma belirtileri görülmesi üzerine öğrenciler ve öğretmenler Kuşadası Devlet Hastanesi, Özel Kuşadası Hastanesi ve Özel Gözde Hastanesine götürüldü. Kuşadası Devlet Hastanesinde tedavi gören beş çocuğun ise durumunun daha da ağırlaştığı ve ambulanslarla Aydın Devlet Hastanesine sevk edildikleri öğrenildi. Durumları ağır olan çocuklar ise farklı hastanelerde tedavi görmeye başladı.

Yapılan ilk incelemede çocukların öğle yemeğinden zehirlendiği tespit edildi. Hastane yetkilileri kesin sonuçların tahlil ve çocuklara verilen yemekten alınacak numuneden sonra belli olacağını belirtti. Velilerin yaptığı suç duyurusu üzerine söz konusu anaokulunun 32 yaşındaki aşçısı N.Y. ifadesi alınmak üzere Kuşadası Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Savcılığın talimatı üzerine Kuşadası Toplum Sağlığı Merkezi Müdürlüğü yetkilileri ve Kuşadası Emniyet Müdürlüğünden oluşturulan bir ekip anaokulundaki yemek ve içeceklerden numune aldı.

Velilerden Gürol Adak, yaşanan olayın ardından hastaneye koştuklarını belirterek, "Büyük şok yaşadık. Doktorlar ilk belirlemeye göre yemekten zehirlenme olduğunu söylüyor" dedi.

İlgili Makaleler

Yorumlar