Londravizyon

'Devlet müsaade etse de biz etmeyiz'


Alperen Ocakları, 25 Haziran'da Taksim'de yapılacak yürüyüşü engellemek için "İstesek 200 bin kişi geliriz" diyerek tehdit savurdu.

Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, LGBTİ Onur Yürüyüşü " ne karşı sert tutumunu '"Devlet müsaade etse de biz müsaade etmeyeceğiz"' sözleriyle belirtti.

Alperen Ocakları'ndan GBTİ Onur Yürüyüşüne dair "yürütmeyiz" açıklaması yapıldı. Eşcinselliği yaygınlaştırarak, aile birliğini yok etmek, üremeyi durdurmak, karı koca ilişkisini sonlandırmak ve karı koca ilişkisinden doğan çocukların yetişip vatana millete hayırlı fert olabilmesini engellemek istiyorlar. Gençler o yöne doğru meylediyorlar. "Özellikle mahalle çalışmalarına indiler" diye konuştu. Türk milletine sesleniyorum, bu yapılar çok tehlikeli yapılar. "Yürütmeyeceğiz" diyen Başkan Mican, "Onlar hangi bölgede yürüyecekse gideriz o bölgeye o caddeyi kapatırız onlar gelemez zaten oraya" dedi. "İstesek 200 bin kişi de buluruz".

Mican geçtiğimiz yıl da "Biz her şeyi göze aldık direk yürüyüşü engelleyeceğiz" tehdidinde bulunmuş, tepkiler üzerine "Fiili bir müdahaleyi kastetmedik".

Mican hakkında daha sonra, 6 sene 1 ay hapis istemi ile dava açılmıştı. Davanın ilk duruşması, 19 Mayıs'ta yapılmış, Mican hakkında zorla getirilme kararı çıkan duruşma 5 Ekim tarihine ertelenmişti.

İlgili Makaleler

Yorumlar