Londravizyon

Devlet Personel Başkanlığı'ndan 2017/1 KPSS Düzenlemesi


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 2017 KPSS sonuçlarına göre yapılacak merkezi yerleştirmelere ilişkin detayları paylaştı.

Devlet Personel Başkanlığı web sitesi üzerinden açıklama yaparak 2017/1 KPSS tercihlerinin yani kamu personeli atamaları için başvuruların 21 Haziran 2017 tarihinde başlayacağını duyurdu.

Önemli Not: KPSS Tercih Bilgi Sistemini kullanmaktan dolayı doğabilecek hatalardan, hukuki sorunlardan ve mağduriyetlerden Başkanlığımız sorumlu değildir. Tercih süresinin bitimden sonra ÖSYM Başkanlığı KPSS puanı en yüksek adaydan başlamak üzere merkezi yerleştirmeleri yapacak.

2016 KPSS 'ye giren Lise, Önlisans ve Lisans adayları tercihte bulunabilir.

ÖSYM tarafından yapılan son dakika açıklamasında 2017/6 tercih kılavuzu adaylara duyuruldu. Adaylara 30 tercih hakkı sunulmuştur. Peki hangi kurum veya bakanlık ne zaman memur alımı yapacak?

"2017/1 döneminde yerleştirme yapılacak kadro ve pozisyonlara ilişkin bilgileri içeren KPSS Tercih Bilgi Sistemi programı https://www.turkiye.gov.tr/kpss-tercih-rehberi internet adresinde hizmete girmiş olup, adaylar e-Devlet şifreleriyle sisteme ulaşabilirler".

İlgili Makaleler

Yorumlar