Londravizyon

Emeklilere müjde! Maaşlar erken yatıyor! Emekli maaşları ne zaman yatacak?


Mübarek Ramazan ayının son haftasına girilirken, yaklaşan bayram öncesinde hükümet milyonlarca emeklinin ihtiyaçlarını karşılaması adına emekli maaşlarını erkenden hesaplara yatıracağını duyurdu.

Ramazan Bayramı nedeniyle öne alınan emekli maaşlarının tam tarihlerini belirledi. Çalışma Bakanı ile birlikte SGK'dan emekli maaşlarının yatacağı tarih belli oldu.

Sosyal Güvenlik Kurumu, Ramazan Bayramı'nın araya girmesiyle emeklilerin maaşlarını erken bir tarihe aldı. Ramazan Bayramı Tatili bu sene 25-26-27 HAziran 2017 tarihlerine denk geliyor.

SGK maaşların hangi tarihlerde yatırılacağına ilişkin açıklmasında, işçi emeklilerinin 24-26 Haziran'da ödenmesi gereken maaşları, 21-22 ve 23 Haziran tarihlerinde hesaplara yatırılması kararlaştırıldığı belirtildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu, emekli maaşı ödemelerinin 20-21 haziran 2017 tarihinden itibaren gerçekleşeceğini duyururken, işçi ve memur emeklileri için tarihler değişiklik gösteriyor.

Bağ-Kur emeklilerinin maaş ödemesi ise, 20 Haziran'da başlayacak ve 23 Haziran'a kadar tamamlanacak. Bakan Müezzinoğlu yaptığı açıklamada, "Bayramlar emeklilerimiz için çocukları, torunları sevindirme günüdür. İnşallah maaşları bayramlardan önce takdim edeceğiz" ifadelerine yer vermişti. 20-21 Haziran tarihinden itibaren emekliler maaşlarını alabilecek.

İlgili Makaleler

Yorumlar