Londravizyon

LYS soru ve cevapları yayınlandı! 2017 LYS soru ve cevapları


LYS-3 adaylara ve eğitimcilere göre kolaydı. Adaylar polisler tarafından didik didik arandı. LYS bugün yapılan edebiyat-coğrafya sınavı LYS-3 ile sona erdi.

Bir haftalık maraton 10 Haziran sabah saat 10:00'da başlayan ve 135 dakika süren sosyal bilimler oturumu ile başlamıştı. Dün gerçekleştirilen LYS 3 Edebiyat Coğrafya oturumunun ardından LYS sınav soru ve cevapları yaklaşık bir buçuk saat sonra ÖSYM'nin resmi sitesi üzerinden adayların erişimine açıldı. Sınav sonuçları, 11 Temmuz'da açıklanacak. Zonguldak'ta adaylar 15 kuralına takılmamak için sınava koşarak geldi. Türk dili ve edebiyatı testindeki 56 soru için 85 dakika cevaplama süresi verildi.

Peki 2017 LYS Edebiyat Coğrafya nasıldı? A daylar, açık uçlu soruları da rahatlıkla çözdüklerini belirttiler. Bu yıl noktalama ve anlatım bozukluğu sorularına yer verilmedi.

COĞRAFYA-1: Çalışan öğrencinin rahatlıkla yapabileceği bir sınav. 3-4 eleyici soru var. Sınav saatinden 15 dakika önce okulda olması gereken adaylardan bazıları kurala takılmaktan saniyelerle kurtuldu. Ayağındaki alçıyı sökerek salona girmek isteyen Özkan, bu kez kimlik yerine ehliyetle geldiği için sınava giremeyince gözyaşlarına boğuldu. Nüfus cüzdanım dün akşam hastanede kalmış. Buna göre adayların büyük bir bölümü Edebiyat sınavının daha çok ezbere dayalı olduğu ve bu sınav ile çalışmayan adayların elendiği belirtildi.

- Biraz zor sorsaydınız da çalışanların farkı ortaya çıksaydı.

İlgili Makaleler

Yorumlar