Londravizyon

Samsung Galaxy Note 8 ile çıkış arıyor


Tedarikçilerden edinilen bilgilere göre Samsung parmak izi sensörünün gömülü olduğu ekranda parlaklık sorunu yaşıyor.

Samsung ekrana gömülü parmak izi sensörünü ilk olarak Galaxy S8 serisi modellerde kullanmak istiyordu, ancak verimli çalışmadığı gerekçesiyle sensörü arka bölümde kamera yanına taşındı. Galaxy Note 8'in yakın bir zamanda duyurmaya hazırlanan Güney koreli şirket çalışmalarını titizlikle yürütüyor. Hatta Apple'ın da benzer sorunla boğuştuğu gelen bilgiler arasında. Bu Eylül ayında Berlin'de gerçekleştirilecek IFA konferansında tanıtılması beklenen Note 8'in yerine, söz konusu gömülü sensör için Galaxy S9'un aha uygun olduğu söyleniyor ve analistler, Samsung'un ilgili parlaklık sorununu bir sonraki amiral gemisi için ancak çözebileceğini dile getiriyorlar.

Bakalım Samsung'un yeni Note 8 modeli hangi özelliklerle gelecek. Telefonun çift kameralı bir modüle sahip olacağından tutunda, parmak izi okuyucusunun konumuna kadar pek çok dedikodu ile karşılaştık.

Benchmark raporlarına göre yazılım cephesinde Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi ve Samsung internet tarayıcısı uygulamasını içerecek olan cihaz, donanımsal olarak ise 6.3 inç genişliğindeki AMOLED dokunmatik ekran üzerinde şekillenecek ve 4K çözünürlüğünde görüntüler oluşturabilecek. HTML5Test kıyaslamasında 555 puan üzerinden 488 puan almayı başaran Galaxy Note 8, oldukça önemli bir başarıyı şimdiden elde etmiş oldu.

İlgili Makaleler

Yorumlar