Londravizyon

Ankara'da 'Türkiye'nin en büyük uyuşturucu operasyonu'


Başkentte, 15 Temmuz'da şehit olan Emniyet Amiri Cüneyt Bursa " nın adı verilen uyuşturucu operasyonunda 200'den fazla kişi gözaltına alındı. Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 15 Temmuz 2016 tarihindeki darbe girişimi esnasında Ankara Emniyet Müdürlüğü önünde hayatını kaybeden Şehit Emniyet Amiri Cüneyt Bursalı'nın adına dev narkotik operasyonu gerçekleştirdi.

Operasyona katılan narkotik köpekler de birçok ev ve arabada yapılan aramalarda bir miktar uyuşturucu madde ve silah yakaladı.

Köpekle evde arama yapılması sonucu eroine rastlandı. Gazetecilere açıklama yapan Karaaslan, "Narkotik Şube Müdürlüğümüzün öncülüğünde 6 ay gibi bir uzun süredir süren çalışmalar bugün operasyona dönüştürüldü." dedi. Bunlar şu anda toplanıyor, daha sonra sizlere açıklanacak. Bu gözaltı sayısı arkadaşlarımın verdiği bilgiye göre Türkiye rekoru.

BAŞKENT Ankara'da 'Türkiye'nin en büyük uyuşturucu operasyonu' için harekete geçildi. Bu operasyona iki helikopter destek verdi. Karaaslan, uyuşturucu çetelerini terör örgütlerinden farklı görmediklerini ve mücadelenin aralıksız devam edeceğini kaydetti.

Uyuşturucuyla mücadele için oluşturulan Whatsapp ihbar hattının önemine dikkat çeken Karaaslan, tüm vatandaşların çekinmeden bu hattan gördüklerini duyduklarını, çocuklarının yaşadıklarını aktarmalarını istedi.

- "Çocuklarımızın geleceği için uyuşturucu ile mücadeleye var mısınız?".

"Sayın Valimiz ve Sayın İl Emniyet Müdürümüzün bizlere güven ve desteği ile "Çocuklarımızın geleceği için uyuşturucu ile mücadeleye var mısınız?' sloganı ile başlattığımız çalışmalarımızın bugün meyvelerini topladık. Operasyonumuzun ülkemize, başkentimize ve çocuklarımızın geleceğine hayırlar getirmesini temenni ediyoruz".

İlgili Makaleler

Yorumlar