Londravizyon

Askeri araca roketatarlı saldırı


Bölücü terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen saldırıda bir askerin şehit olduğu ve 6 askerin de yaralandığı aktarıldı.

Hakkâri-Çukurca Karayolu'nun 25'inci kilometresinde askeri konvoya PKK'lı teröristlerce yapılan roketatarlı saldırıda 1 Yüzbaşı şehit oldu, 5 asker de yaralandı.

Konuyla ilgile İHA muhabirine açıklamada bulunan Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, "Oğul yol ayrımına Çukurca tarafından 1 kilometre kala askeri konvoya teröristler tarafından roket atıldı". Yaralıların bulunduğu ambulanslar Hakkari Devlet Hastanesi'ne gelirken, polis geniş güvenlik önlemi aldı.

PKK'lı teröristler, Uludere İlçesi Hilal Beldesi ile Akduman Köyü kırsalında operasyon yapan güvenlik güçlerine ateş açtı.

Hakkari Çukurca'da meydana gelen saldırı sonrası TSK'dan açıklama yapıldı. Şehit ve yaralılar hastaneye getirilirken, saldırıyı gerçekleştiren PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi amacıyla bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Yaralanan askerlerin hastaneye sevk edildiği ifade edildi, şehide Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensuplarına ve Türk milletine başsağlığı, yaralı askere acil şifa dileğinde bulunuldu.

İlgili Makaleler

Yorumlar